Başarılı Startup Kurmak

 bcakir
 9 Aralık 2011

Uzun zamandır arkadaşlarımla birlikte bir şirket kurma hayali için çalışıyoruz. Baya yol katettik ama hâla daha amacımıza ulaşmış değiliz. Bunda aldığımız birçok yanlış kararın rolü olduğu gibi, bazı yaşadığımız talihsizliklerin de rolü var. Ama her ne olursa olsun, hatalarımızdan dersler çıkararak bu yolda ilerlemeye çalışıyoruz. Bu yazımda sınavım olduğundan dolayı gidemediğim etohum Ankara toplantısında konuşan Sidar Şahin’in videosunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle startup kurmak isteyenler için çok önemli noktaların yer aldığı bir konuşma olmuş. Gidemediğim için bir kez daha üzüldüm ama en azından konuşmayı izleme şansım olduğuna seviniyorum.

Eğer sonuna kadar izlediyseniz ki ben sıkılmadan, merakla izleyeceğinizi düşünüyorum. Yaptığınız birçok yanlışı görmüş olmanın yanında birçok ipucu da elde etmiş olacaksınız. Benim için öyle oldu şahsen. Umarım ileride yaptığımız hataları tekrarlamadan başarılı şirketler kurabiliriz.

 809 Okunma

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. Yazınızın başlığı beni biraz rahatsız etti. “startup kurmak” neden Türkçe bir isim değil diye düşünüyorum, videoyu izlediğimde (ne yazık ki hepsini değil) sidar şahin’in söylediklerine % 100 katılıyorum. küçük şirketler yada ortaklıklar daha yaratıcı ve üretken. eğer şirket kuracaksınız zaman kaybetmeden hızlı hareket edebilen doğru kararlar veren çekirdek kadroyla hemen bugün girişime başlayın bence.. kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

    • Bazı kelimelerin tam karşılığı ya da kullanımı Türkçe’de bulunmadığı için böyle oluyor. Startup kelimesi de bunlardan biri. Nerede ararsanız arayın bu kelimeyi kullanmadan, bu konu hakkında ipuçları, makaleleri vs. ne yazık ki bulmanız pek mümkün değil.

    • Bu konuda yanlış düşünüyorsun bence de, bu kelime artık Türkçeleşmiş durumda.

  2. etkileyici ve ilham veren bir konuşma olmuş çok beğendim

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Daha fazla Genel Bilgi, İnternet Geliri
Kapat