Blog Yazarlığından Gelir Elde Etme

 bcakir
 23 Eylül 2011

Merhaba arkadaşlar bu yazımda blogdan gelir elde etme yöntemlerini anlatacağım. Blogdan kazanç elde emek için temel olarak 5 farklı yöntem var. Bu yöntemlerden kendinize uygun olanını veya olanlarını seçebilirsiniz. Bu yöntemleri sıralarsak, banner reklamcılığından, trafik yönlendirme üzerinden, sponsor reklamlardan, ürün veya firma tanıtım yazısı yazmaktan ve başka siteler için blog yazarlığı yapmaktan elde edilecek gelir yöntemleridir. Şimdi sıraladığımız bu yöntemleri biraz açalım.

  1. Banner Reklamcılığı: Bu yöntem bütün sitelerin kazanç modelinin temelini oluşturan gelir yöntemidir. Bir firmanın siteniz üst veya sağ kısmında reklamını gösterme üzerinden kazanç elde etmeye dayanmaktadır. Genelde bu reklamlar 480 X 190 ve 125 X 125 pixel büyüklüğüne sahiplerdir ve 1 ay boyunca bloğunuzda yayınlanırlar.
  2. Trafik Yönlendirme: Bu reklam tarzını daha çok yüksek trafik alan siteler ve online satış siteleri tercih etmektedir. Online satış siteleri bu tarz reklamlar vererek sitelerinden ürün satışı yapmaya çalışırlar. Eğer sitenizin trafiği yüksek ise bu tarz reklam verenlerden gelir elde edebilirsiniz.
  3. Sponsor Reklamlar: Bu yöntemi daha çok hosting firmaları tercih ediyor. Sitenizi bedava barındırma karşılığında kendilerinin reklamını yapmanızı istiyorlar. Eğer çok fazla ziyaretçi alıyorsanız, sizi desteklemelerinin yanında gelir elde etmeniz de mümkündür.
  4. Ürün veya Firma Tanıtımı: Bloğunuzda bir firmanın veya bir firmanın ürünlerinin tanıtımını yapma karşılığında gelir elde etmeye dayanır. Belirli bir süre anlaşma yapılarak birden fazla tanıtım yazısı yazma en sık görülen çeşididir.
  5. Bloglara İçerik Üretmek: Bu yöntem ülkemizde çok fazla bilinip kullanılmayan ama özellikle Amerika’da yayılmış bir yöntemdir. Başka bir veya birkaç siteye içerik üreterek bunlar üzerinden gelir elde etme yöntemidir. Eğer kaliteli içerik üretiyorsanız para kazanma modeli olarak veya işlerinizin yoğunluğundan bloğunuza vakit ayıramıyorsanız da ziyaretçi kaybetmeme yöntemi olarak kullanabilirsiniz.
Blogdan para kazanma yöntemleri temel olarak yukarıdaki şekildeydi. Eğer sizin de kullandığınız veya bildiğiniz bir yöntem varsa yorumlarınızla yazımıza katkı sağlayabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak bloğunuzdan bol kazanç elde etmeniz dileğiyle, hoşçakalın.
 581 Okunma

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Daha fazla İnternet Geliri
Kapat