Edu ve Gov Baclink Faydaları

 Batuhan Küçükali
 15 Nisan 2012
 Seo

Gov Uzantılar : Gov inglizce government kelimesinde gelir ve türkçe karşılığı hükümettir. Bu uzantıyı bütün devletin kurumları kullanır ve örnek kullanım şekli www.osym.gov.tr gibidir.

Edu Uzantılar : Edu ingilizce Education kelimesinden gelir ve türkçe karşılığı eğitim demektir. Edu uzantıları genellikler üniversiteler kullanır. Örnek kullanım şekli www.karaelmas.edu.tr gibidir. Baclink seo açısından çok önemlidir. Kaliteli backlink çok daha önemlidir. Sürekli özgür bir yazı yazan bir siteden alacağınız backlink ile artık çöp bir siteye dönüşmüş ve yazı girilmeyen sitede alacağınız backlink arasında çok fark vardır.İşte bu ayrımın yanı sıra edu ve gov sitelerinden alacağınız backlink çok daha önemlidir. Hiç bir com, net, org vs. uzantılı siteden size gelen baclink edu ve gov dan gelen gelen backlink kadar yararlı olamaz çünkü Google karşılıksız ve faydalı hizmet veren siteleri el üstünde tutar. Bu yüzden en çok edu ve gov sitelerini ödüllendirir. Google göre en iyi içerik bu sitelerdedir çünkü kar amacı gütmezler. Bu Google’ın en büyük prensiplerinden bir tanesidir.

Edu ve Gov uzantılı sitelerden gelen baclkink siteme nasıl bir fayda sağlar ?

Edu ve Gov siteler en yüksek pagerank ve trustrank değerine sahip olan sitelerden.Bu sitelerden gelen backlink aynı şekilde sizin sitenizinde pagerank ve trustrank değerinizin artmasını sağlar. Diğer sitelerden alacağınız backlinke göre kat ve kat etkilidir.

 489 Okunma

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. Paylaşım için teşekkürler hep bu linklerin önemli olduğunu duyardım ama açıklama yapan yoktu hiç

  2. guzel bır konu tskler hocam kolay gelsın

  3. bilgi için saol
    web hackle ilgilenen birisi olarak ve kendi sitem olan biri olarak bu bilgi çok yararlı oldu 🙂
    elime günde en az 20 tane edu (yabancı) 3-5 tanede gov(yabancı) siteler geçiyor serverlarına girerim fakat ellemezdim

    ama maden normal backlink kastığım sitelere göre 2 kat getirisi var o zaman bundan sonra o sitelere daha çok uğraşıcam 🙂

  4. Süper Bir Makale Olmuş Ellerinize Sağlık. Bir Kaç Yeni Kelime Öğrendim Gerçekten Faydalı Oldu.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Daha fazla Seo
Kapat