Hit Programları Yararlı Mıdır?

 Sefa SEVİKA
 20 Ocak 2012
 Seo

Son günlerde sayıları çokça artan hit programlarını inceleyelim.

Hit Programlarında Sistem Nasıl İşler?

İlk etapta üye olmanız gerekmekte. Üye olduktan sonra genel olarak programı tanımanız amacıyla hediye kredi verilir. Daha sonrasında site adresiniz ve hedef kelimeniz istenir. Bazı programlarda ekstra özellikler sunulmakta, bunlara örnek verecek olursak;

Saatte kaç ziyaret istiyorsunuz?
Hangi saatler arasında ziyaretçi istiyorsunuz?

Bunlar tamamlandıktan sonra üyeliğiniz ile giriş yapıyorsunuz, sonrasında siz başkasının sitesini program aracılığı ile geziyorsunuz ve kredi kazanıyorsunuz. Kazandığınız krediler ile kelimeniz üzerinden sitenize ziyaretçi çekiyorsunuz.

Hit Programları Zararlı Mıdır?

Yukarıda birkaç ekstra özellik belirttik, bu özellikler içinde ‘Saatte kaç ziyaretçi istiyorsunuz?‘ sekmesi ile durumu normale çevirebilirsiniz. Normal şartlarda sitenize bir kelime üzerinden bir anda ziyaretçiler gelir ise tabi ki botlar bunu farkedecek ve sitenizi spam site olarak algılayacaktır. Fakat yukarıdaki sekmeyi seçip saatte maximum 1 ziyaretçi isterseniz zarar görmezsiniz.

Hit Programları Yararlı Mıdır?

Abartmadığınız sürece yararını görebilirsiniz, özellikle yeni kurulan websiteleri için tavsiye ederim. Fakat abartırsanız durum tam tersine döner. Yararından çok zararla karşılaşırsınız.

 401 Okunma

Bu yazıya 6 yorum yapılmış.

 1. Bu sitelere örnek verir misiniz?
  Bir de kullandığınız bu bumerang sitesi bunlardan mı? Siz onun bir faydasını gordunuz mu?
  + ziyaretçi çekme konusunda şuanda diplerde bile değilim daha altındayım. Bu sorunu çözemedim. Bunun bana faydası olur mu dersiniz?

  • Yazıyı Sefa yazdı, ben hiç denemedim bunu. Bu blog tamamen doğal yollarla buralara gelmiştir. Ama kendisi fazla kullanmadığınız sürece başlangıç sitelerine katkı sağlar diyor. Örnek olarak organikhit.net sitesini verebiliriz. Bumerang farklı bir konu, reklamını yayınladıkça o da seninkini yayınlıyor ve ona daha fazla katkı sağlıyorsan da yazılarını yazarkafe.com sitesinde tanıtma imkanı veriyor.

 2. Valla inanın şevkim kırılmış durumda benim. Bu hit işi gerçekten can sıkıyor. Yazasım gelmiyor. Halbuki ne şevk ile başlamıştım başlarda.
  Acaba google beni karaliste falan varda ona mı aldı?
  Çünkü daha neredeyse google dan bir okur bile gelmedi desem yeridir.
  Sanırım bu iş beni aştı. Öyle olacak ki kapatacam siteyi o kadar can sıkıcı bir durum…

  • Gerçekten çok samimi yazıyorum. Blog tutmak işi gerçekten uzun süreçli bir iş, 2 günde hitim tavan olacak falan gibi bir düşüncen vardıysa hepsini sil aklından. İnan bu siteye 3 ay neredeyse giren bile olmadı. Ama ben yılmadım hem Google tarafından tamamiyle indexlenmeyi hem de içeriğimin yeterli düzeye ulaşmasını bekledim. Bu blog için tek istediğim, yazılarımdan daha fazla insanın yararlanabilmesi. Sonunda birazcık olsun bir yerlere gelebildim. Ama hala yolun başındayım. Ben bunu diyorum, senin de bu tarzda düşünmen lazım. İlk önce insanlar için değil kendin için yaz. Kaliteli içeriği kimse görmezden gelemeyecektir.

 3. Telkinleriniz için teşekkür ederim. Sanırım bu yazınızda anlatılan şeyi de deneyeceğim. Umarım elime yüzüme bulaştırmam. Bu arada bumerang ıda inceledim. Benim siteyi kabul edeceklerini hiç ama hiç sanmıyorum 🙁

 4. Pr değeri almak isteyen kişilere hep hit programı vs. şeyler öneriliyor. Denemek lazım ama normal olarak direk sitene değilde arama yaparak girmesi her halukarda önemli bence.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Daha fazla Seo
Kapat