Paypal ile Gelir Elde Etme

 bcakir
 16 Temmuz 2011

Merhaba arkadaşlar internetten gelir elde etme ile ilgili yazılarıma Paypal ile devam ediyorum. Bu yazımda sizlere biraz Paypal kullanımından, avantajlarından ve nasıl gelir elde edebileceğinizden bahsedeceğim.

Paypal kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan (sadece bir kerelik Paypal’a tanıtma yaparsınız) ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan daha güvenli bir online ödeme yöntemidir. Paypal hesabı açmanız için e-mail adresine sahip olmanız yeterlidir. Paypal üzerinden alım yaparken komisyon ödemezsiniz fakat satış yaparken ödenecek komisyon %3 civarındadır. Hesap açarken gerçek bilgilerinizi kullanın ki paranızı alırken sorun yaşamayın. Paypal paranızı tanımladığınız kredi kartı hesabına veya banka hesabına aktarır. Kullanımı ile alakalı daha fazla bilgiyi artık türkçe olarak da hizmet sunan web sayfasından elde edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için: www.paypal.com.tr

Avantajlarına gelecek olursak; sanal pos almak için tüzel kişi olmanız gerekiyor, bu yüzden bireysel kullanıcıların sanal pos sahibi olması mümkün değildi. Fakat Paypal sayesinde artık bu mümkün. Ticari kişiliğiniz olmadan Paypal ile ödeme kabul edebilirsiniz. Bunun yanında neredeyse her bankalar ile anlaşması olması, kredi kartı bilgilerinizi bir kereye mahsus girmeniz, ödeme yaparken kişisel bilgilerinizi (ad, soyad, adres, telefon gibi) her seferinde girmenize gerek olmaması ve bütün para birimlerini kabul etmesi diğer avantajlarındandır. Ayrıca Paypal ile yapmış olduğunuz alış-verişinize 45 güne kadar itiraz edebilir ve haklı olmanız durumunda paranızı geri alabilirsiniz. Önemli bir ayrıntıya değinmeden de geçmeyim. Kredi kartı tanıtılmayan hesaplarda belirli bir limite kadar alışveriş yapabilirsiniz. Bu limiti aşarsanız hesabınız dondurulabilir.

Şimdi de gelelim yazımızın en önemli kısmına. Yani nasıl kazan elde edebileceğimize. İnternet üzerinden herhangi bir şey satabilirsiniz. Bu ister oyuncak, telefon, giysi, kitap falan tarzı elle tutulur eşyalar olabilir, isterseniz de yazılım tarzı somut olmayan şeyler (kod, program, ebook) olabilir. Tek yapmanız gereken Paypal kodlarını sitenize ekleyerek ödeme almanız. Özellikle yazılım işiyle uğraşanlar için önemli bir gelir elde etme yöntemi. Gelelim diğer gelir elde etme yöntemine. Paybal ile bağış kabul edebilirsiniz. Örneğin blog yazıyorsunuz ve bloğunuzda okurlarınıza kendi yazdığınız programları bedava olarak dağıtıyorsunuz. Eğer okurlarınıza yararlı oluyor ve onların duygu dünyalarına girebiliyorsanız size bağışta bulunmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken buradan bağış butonunu ve bu butonla birlikte size verecekleri kodları bloğunuza eklemek.

Bu makalede Paypal ile nasıl gelir elde edebileceğimizi inceledik. Bu aralar internetten gelir elde etme modelleri üzerine makaleler yazdım. Gelecek makalelerimde facebook uygulama geliştirme üzerine yazacağım. Gelecek makalemde görüşmek üzere.

 1.221 Okunma

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim. “Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?” cümlesinde “misiniz”in ayrı yazılması gerekiyor sanırım. Dikkatimi çekti. İyi çalışmalar.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Daha fazla İnternet Geliri
Kapat