Sonunda Geri Dönmeye Hazırım

 bcakir
 22 Aralık 2013

Her zaman yaptığım gibi sizlere merhaba diyerek söze başlamak istiyorum. Biliyorsunuz ki uzun zamandır yazı yazmıyorum. Sizlerden gelen mailler de yazı yazmaya geri dönmem için beni teşvik ediyordu. Kısaca neden yazmadığımı anlatacak olursam; yazmayı bırakma nedenim uzun süreli (1,5 yıl tedavim sürdü) hastalık geçirmemden kaynaklandı. Bu süre boyunca vaktim olmadı falan gibi bir söz söylemeyeceğim çünkü baya vaktim oldu, ama içimden yazmak yani kendimi paylaşmak (ben yazarak kendimizden bir şeyler paylaştığımıza inanıyorum) gelmiyordu.

Bu süre içerisinde yaşadıklarımdan sizlere bahsetmem gerekirse; bir kez işe girdim 2 ay kadar sürdü ve tedavimle uyuşmayınca ayrılmak zorunda kaldım, birkaç tane web projesi yaptım. Özellikle kendi ihtiyacımdan (internette okuduğum yazıları bilgisayarımın çökmesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı kaybediyordum) kaynaklı geliştirdiğim, linklerinizi saklamaya, bunlar üzerinden bilgi paylaşımı yapmaya ve yenilerini keşfetmeye dayalı bir sosyal ağı sizlerin kullanımına sunuyorum. Yapılan uzun ilaç tedavileri sonuç vermeyince 4 ay kadar önce ameliyat oldum. Şimdilik durumum iyi gidiyor, doktorlar hastalığın seyrinin iyi ilerlediğini söylüyorlar. Bende durumum düzelince işe gireyim dedim. Henüz 1 ay kadar olmadı başlayalı, bir bankada Php Yazılım Uzmanı olarak işe başladım. Hafta içi işe gidiyorum, hafta sonu pazar günlerimi siz değerli okurlarıma ayırmaya karar verdim.

Bu süre boyunca beni takip ettiğinizle, neden yazmayı bıraktığımla alakalı çok sayıda sizlerden mail geldi. Hepsine burada yer vermek isterdim ama çok hoşuma giden bir taneyi sizlerle paylaşayım. İsmini yazmamış bir okurumdan gelen mail şöyle: “Hoca bloğunu devamlı takipteyim lakin 200 makaleye geldi TTNET kotası gibi paylaşımların durdu yapma böyle lütfen, devamını bekliyoruz. Ayda da olsa bir makale yazman temennisiyle. İyi çalışmalar…”. Burada beni takip etmiş, mail atmış ya da yazmamı temenni etmiş herkese teşekkür ederim. Elimden geldiği kadar sizlere faydalı olmak için yine çalışmaya devam edeceğim. Birazda sizlere ne gibi katı sunabileceğim ve yazma şeklim nasıl olacak, onlardan bahsederek yazımı sonlandırayım.

Bloğumu incelediğimde; yer alan yazıların temel, orta düzey ve biraz da ileri düzey konu ve uygulamalardan oluştuğunu görüyorum. Artık yazdığımız yazıların ileriye doğru adım atması ve gelişmesi gerekiyor. Bundan dolayı kodlama yapımı olabildiğince Nesne Yönelimli Programla (OOP) ile yapmaya karar verdim. Bunun sizlerin de programlama konusunda gelişmenize katkı sağlayacağını düşünüyorum. Seçeceğim konular ise, yine sizlerin ihtiyacınız olacağını düşündüğüm, yaptığım projelerde karşılaştığım, teknolojinin yönelimini ve sizlerden gelen talepleri içeren yazılardan oluşacak. Şimdiden yapacağım yeni paylaşımlarda görüşmek dileğiyle, iyi günler.

 350 Okunma

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. bir sene sonra yazılmış bir geri dönüş yazısı 😀

  2. Hayırlı olsun hocam. http://linkrender.com gayet kullanışlı olmuş. Başarılar…

  3. Çok geçmiş olsun, sitenizi bulduğumdan beri takibi bırakmadım, yeni konu eklenmemesine rağmen ara sıra girip bakıyordum. Neden yeni konu görmediğinizin çok haklı sebepleri olduğunu şimdi anlıyoruz.

    Birçok kişinin yamayıp kendine sakladığı bilgileri paylaşıyorsunuz, tekrardan çok geçmiş olsun, yeni yazılarınızı dört gözle bekliyorum.

  4. Merhaba, öncelikle geçmiş olsun sitenizin içeriği çok güzel tebrikler. Hocam yeni şeylerden ekleyeceksen php frameworklerden özellikle de laravel den bahsedersen çok sevinirim ve etkili olur. Yapısını çözmeye çalışıyorum. Başarılar…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Daha fazla Genel Bilgi
Kapat