Video Backlink Nasıl Alınır?

 Batuhan Küçükali
 2 Nisan 2012
 Seo

Seo da en önemli faktörlerden bir tanesi doğal backlink’dir. Daha önceki yazılarımızda bu konuya değinmiştik. Bu yazımızda doğal backlink yollarından Video baclinki ele alacağız. Piyasada bir çok backlink paketi satılıyor, bunların içeriklerinden bazılarıda video backlink.

Peki Video Backlink Nasıl Alınır?

İlk önce sitenizi tanıtan bir video hazırlamamız lazım. Bu video profesyonelde olabilir, amatörde. Bu faktör size kalmış bir durum (CamStudio programı ile kolayca hazırlayabilirsiniz). Hazırladığımız videoda sitenizin sayfalarını, işlevini, misyonunu, vizyonunu belirtebilirsiniz. İçeriği ne kadar kaliteli olursa o kadar fazla hit çekecektir. Videomuzu hazırladıkdan sonra geri kalan tek işlem videoyu büyük video servislerine göndermek. Fakat çok fazla yaparsanız; yani, haftada 2-3 taneden fazla, Sandbox’a düşebilirsiniz. Bundan dolayı abartmamanızda fayda var.

Hangi Video Servislerine Gördermem Gerek?

Youtube, Vimeo, Dailiy Motion, Meta Cafe gibi büyük video servisler işinizi görebilir. Yapmanız en önemli nokta video başlığında ve açıklama kısmında sitenizin adını yazmak. Google sitenizi bu büyük servisler aracılığıyla hemen indexlicektir. Bir çok kişinin kullandığı video scriptlerde bot özelliği bulunmaktadır. Bu büyük servislerdeki videolar bir çok bot aracılığıyla bir çok siteye gidecektir. Böylece 4-5 tane büyük video servisi ile bir çok sitede backlinkiniz olacaktır. Örnek olarak aşağıdaki resimi inceleyebilirsiniz.

videobacklink

 538 Okunma

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Daha fazla Seo
Kapat